ΦΑΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΤΟ ΟΡΟΣ ΒΟΡΑΣ…
Με πολύ χαρά για μια ακόμα φορά η τοπικη αυτοδιοίκηση και ο επιχειρηματικός κόσμος του χιονοδρομικού κέντρου Καϊμακτσαλάν και της περιοχής του Δήμου Αλμωπίας ,υποδεχτήκανε τα παιδιά του Φάρου του Κόσμου(Κέντρο προστασίας ανηλίκων ).
![aridaia1](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia1.jpg)
![aridaia2](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia2.jpg)
![aridaia3](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia3.jpg)
![aridaia4](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia4.jpg)
Τα παιδιά πέρασαν καλά στις εγκαταστάσεις του χιονοδρομικού και των Λουτρών Πόζαρ. Ευχάριστες και αλησμόνητες στιγμές στις πίστες του χιονοδρομικού και την πισίνα των Λουτρών με το ζεστό ιαματικό νερό.
Ο υπεύθυνος Λειτουργίας του φάρου του κόσμου Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης π. Αθηναγόρας Λουκατάρης ευχαριστεί από βάθους καρδίας :
Τον Δήμαρχο Αλμωπίας Δημήτρη Πασόη , τον πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Κ. Νικολαϊδη , τον πρόεδρο της επιχείρησης των Λουτρών Γιάννη Ιωαννίδη τον κοινοτάρχη Λουτρκίου και Διευθύνοντα Σύμβουλο των Λουτρών Γιώργο Κώτσο , Την σχολή ΣΚΙ Καϊμακτσαλάν ,τον υπεύθυνο Κώστα Λιπουρλή και Γιάννη Λαζαρίδη ,πρωταθλητή του Σκι . Τους επιχειρηματίες Γιάννη και Χρήστο Σιδηρόπουλο, Γιώργο Παράσχο , Γιώργο Πεχλιβάνη και Χαράλαμπο Χατζηναούμ , για τις ωραιες στιγμές που τους χάρισαν.
![aridaia1](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia1.jpg)
![aridaia2](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia2.jpg)
![aridaia3](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia3.jpg)
![aridaia4](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia4.jpg)
![aridaia5](https://farostoukosmou.com/wp-content/uploads/2012/01/aridaia5.jpg)